XIX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej – wyniki

25.07.2020

Szanowni Państwo, nie możemy pokazać Wam zdjęć z wernisażu, ale poniżej prezentujemy wyniki wraz ze zdjęciami nagrodzonych prac.
Dnia 6 lipca 2020 roku Jury w składzie:
Kinga Turska Skowronek – starszy kustosz – Muzeum Etnograficzne w Toruniu – przewodnicząca,
Lidia Zganiacz – starszy kustosz – Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi,
Jagoda Krajewska – artysta plastyk – Społeczna Akademia Nauk w Łodzi,
Wojciech Kowalczuk – starszy kustosz – Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie,
dokonało oceny prac nadesłanych na XIX Ogólnopolski Przegląd Amatorskiej Tkaniny Unikatowej, wybrało tkaniny na wystawę, przyznało nagrody i wyróżnienia (lista zakwalifikowanych autorów poniżej). Wystawę można oglądać w Spichrzach Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w dniach od 25 lipca do 5 września 2020 roku oraz online na stronach www.kpck.pl, www.galeria.kpck.pl Pragniemy poinformować wszystkich, że nie będzie wernisażu, a uroczyste rozdanie nagród nastąpi na finisażu wystawy 5 września o godz. 12.00 w amfiteatrze przy Muzeum.
1. Barbara Aleksanderska, Zielona Góra
2. Łucja Bac, Zielona Góra
3. Bożena Balik, Łoziska
4. Anna Bałdyga, Mazuchówka, II nagroda
5. Monika Berezowska, Warszawa
6. Monika Bołtromiuk, Warszawa
7. Anna Brożek, Zielona Góra, I nagroda
8. Adrianna Brzycka, Żyrardów
9. Halina Buczyńska, Olsztyn
10. Justyna Bura, Hajnówka
11. Monika Burak, Węgorzewo
12. Halina Cegiełka, Bielszczyzna
13. Krystyna Czubik, Kołobrzeg
14. Maria Dąbrowska, Piła
15. Małgorzata Dinwebel-Owsian, Poznań, wyróżnienie
16. Marianna Domańska, Warszawa
17. Stanisława Dziok, Zielona Góra
18. Elżbieta Fedor, Olsztyn
19. Małgorzata Gąsiorek, Wola Załężna
20. Grażyna Gąsowska, Stare Babice, III nagroda
21. Teresa Gilińska, Hornówek
22. Adela Gittel, Kołobrzeg
23. Danuta Gołębiewska, Warszawa
24. Helena Gołko, Trofimówka, wyróżnienie
25. Maria Elżbieta Grabowska, Warszawa, wyróżnienie
26. Anna Gregorczyk, Naterki, I nagroda
27. Elżbieta Hadała, Stare Babice
28. Alina Hejna, Kwidzyn
29. Agnieszka Iwanicka, Korycin, wyróżnienie
30. Maria Jagodzińska, Warszawa
31. Zenaida Jakuć, Hajnówka
32. Elżbieta Jelińska, Przeźmierowo
33. Mirosława Jesionowska, Zielona Góra
34. Barbara Kalinowska, Naterki
35. Marianna Kałdun, Kożanówka
36. Urszula Kamocka, Pruszków
37. Lucyna Kędzierska, Wasilków, III nagroda
38. Alicja Kłosowicz , Gubin
39. Sabina Knoch, Nowinka, II nagroda
40. Alicja Kochanowska, Janów, I nagroda
41. Bożenna Kokosza, Warszawa
42. Anna Kołodziejczak, Poznań, wyróżnienie
43. Bożenna Korlak, Łazy, III nagroda
44. Stanisława Kowalewska, Nowy Holeszów, III nagroda
45. Anna Krajewska, Olsztyn
46. Małgorzata Książek, Ożarów Mazowiecki, wyróżnienie
47. Urszula Kułakowska, Olsztyn
48. Grażyna Latuszek, Zielona Góra
49. Danuta Lewandowska, Kiewry, II nagroda
50. Elżbieta Ludwiczak, Zielona Góra
51. Elżbieta Łabęda, Magdalenka, II nagroda
52. Grażyna Ławniczak, Poznań
53. Agata Maj, Warszawa
54. Krystyna Maklakiewicz, Olsztyn
55. Lucyna Michnowicz, Zielona Góra
56. Małgorzata Mosiej, Lipków, II nagroda
57. Jadwiga Możejko, Makowlany
58. Karolina Nowaczyk, Czerwonak
59. Barbara Ostapowicz, Kołobrzeg
60. Joanna Pasynkiewicz, Warszawa
61. Anna Pilch, Bystrzyca
62. Irena Piskunowicz, Zielona Góra
63. Grażyna Pogorzelska, Wrocław, I nagroda
64. Jolanta Pokarowska, Warszawa
65. Teresa Pryzmont, Wasilówka, I nagroda
66. Romualda Puzanowska, Marchelówka, I nagroda
67. Sława Radtke, Bydgoszcz
68. Rita Radzimowska, Poznań
69. Bernarda Rość, Szaciłówka
70. Jadwiga Rydzewska, Warszawa
71. Agata Ryszkowska, Baranowo
72. Jolanta Sawicka, Olszewnik
73. Irena Skorupska, Kamianki Czabaje, II nagroda
74. Emilia Sowa, Zielona Góra
75. Halina Stankowska, Zielona Góra, wyróżnienie
76. Roma Stępień, Warszawa
77. Hedvika Subertova, Warszawa
78. Irena Szaferska, Zielona Góra
79. Wiesława Szlachtowicz, Olsztyn
80. Emilia Sznajder, Przeźmierowo
81. Ewa Szymańska, Olesin
82. Renata Śliwka, Szczęsne
83. Marianna Telus, Opoczno, wyróżnienie
84. Dorota Tomaszewska, Poznań
85. Anna Urbanowicz, Poznań
86. Józef Wijata, Opoczno
87. Halina Witkowska, Wrocław
88. Ilona Wróblewska, Legionowo
89. WTZ IPiN, Warszawa, wyróżnienie specjalne
90. Dorota Wulczyńska-Kieloch, Wojciechów
91. Wanda Zięty, Warszawa
92. Barbara Ziniewicz, Olsztyn, wyróżnienie
93. Barbara Zysman, Bartąg, III nagroda

wyniki Przeglądu Tkaniny 2020

TKANINA ARTYSTYCZNA

TKANINA TRADYCYJNA

 

Facebook