Wystawa malarstwa grupy artystycznej Kujawskiego Uniwersytetu III Wieku KPCK w Bydgoszczy

28/06/2024 - 23/08/2024


Skończył się kolejny rok wytężonej pracy. Spotykamy się co tydzień przy sztalugach i przy kawie. Czasem grupa pracuje w ciszy, czasem tocząc ożywione dyskusje. I choć z reguły temat, nad którym pracuje jest dla wszystkich ten sam, powstają niezwykle różnorodne kreacje. Każdy nieco odmiennie widzi świat i odmiennie go interpretuje. Wspólna jest malarska pasja, konieczność rozmowy z samym sobą i innymi ludźmi poprzez sztukę, chęć osobistego rozwoju. Kilka godzin w tygodniu Salonu Hoffman jest miejscem tylko dla nich i ich malowania, mogą odsunąć od siebie wszystkie inne problemy i poświęcić się temu, co lubią robić najbardziej. Każdy akademicki rok kończy się podsumowaniem, wystawą, na której prezentujemy najciekawsze czy najbardziej kontrowersyjne prace. Jest okazją, by prześledzić swoje dokonania, a co najważniejsze – pokazać je szerszej widowni.
W tym roku dodatkowym bonusem na wystawie jest plon zeszłorocznego konkursu na autoportret. O sobie zawsze mówić jest najtrudniej, ale jeśli się otworzymy, spojrzymy na siebie z dystansu i z odrobiną ciepłej ironii, powstać mogą naprawdę intrygujące prace, o czym będą się mogli Państwo przekonać, oglądając naszą wystawę.
Serdecznie zapraszam wszystkich, bo przecież w każdym z nas drzemie iskra talentu. Może to, co zobaczycie przekona Was, by samemu wziąć do ręki pędzel, pastel czy ołówek i spróbować wykreować swój świat.
Katarzyna Wolska

Wystawę można oglądać w Salonie Hoffman do 23 sierpnia 2024 roku.